2010. januárban lejárt a 2007.évi CLXI. törvény által a munkáltatóknak adott türelmi idő. Ez a jogszabály a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény módosítása (megjelent a 2007. évi 180. számú Magyar Közlönyben). Eszerint a munkaadóknak a már korábban ismert munkaegészségügyi kockázatok mellett azt is fel kell mérniük, milyen kockázatot jelent a stressz, és hogyan lehet azt elhárítani. A pszichoszociális kockázat a törvényi megfogalmazás szerint a munkavállalót a munkahelyén érő azon hatásokat – konfliktusokat, munkaszervezést, munkarendet, foglakoztatási jogviszony bizonytalanságát – jelenti, amelyek stresszt, illetve ennek következtében munkabalesetet, vagy lelki eredetű szervi (pszichoszomatikus) megbetegedést okozhatnak.
A Tredis Consulting a kényszerűségből versenyelőnyt kovácsol az Ön számára olyan módon, hogy a vállalat vezetői konkrét adatra, számokra lefordítva láthatják, hol van a vállalatukon belül a humán erőforrások szintjén elakadás
- Mely csoportok a legmotiváltabbak és a legkevésbé? Melyek a legfőbb motivációs hiányosságok?
- Milyen a csoportok kohéziója, tudják-e ezt kézben tartani a vezetők?
- Milyenek a munkaköri folyamatok, jól lehatároltak-e a munkaköri szerepek minden vállalati csoport számára?
- Milyen a vezetők megítélése csoporton belül, és visszafelé: hogyan látja a vezető a csoportját?
- Melyik osztályok a legelkötelezettebbek?
- Egyenlő munkaterhelése van-e a vezetőknek és a beosztottaknak csoporton belül?
Mérni tudjuk a vállalati feszültségeket, a vállalat teljesítményértékelési gyakorlatának elfogadottságát és a stressz vállalaton belüli tüneteit. Minden adatunkat vállalati csoportok közötti, sőt csoporton belüli felosztásokban tárjuk Önök elé. A felmérés folyamata kérdőívek (lehetőség szerint online) kitöltéséből és interjúkból áll.
A zárótanulmány elkészítését az adatfelvételt követő 3. hétre már vállalni tudjuk Önöknek!